منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
درباره ما

مجموعه دستپخت سالم متشکل از متخصصین جوان، توانمند و حرفه ای با بیش از ۱۰ سال سابقه کار در بخش بهداشت مواد غذایی است که جهت دستیابی هموطنان به زندگی سالم و شاد تلاش می نماید. باور داریم در سایه سعی و پیگیری مجدانه می توانیم ایران را در زمینه تهیه و تولید مواد غذایی به بالاترین کیفیت و درجه سلامت جهانی برسانیم. مطمئن هستیم که شما برگ زرینی در مدیریت ایرانگردی و جهانگردی خواهید شد.

عاطفه ترکمن  10048

از سال ۱۳۷۸ با ورود به دانشگاه علوم پزشکی، کوشش برای سلامت و بهداشت شهروندان بخش اصلی زندگی اش گردید. کارشناس در رشته بهداشت محیط، کارشناسی ارشد HSE (بهداشت، ایمنی، محیط زیست) و عضو سطح سوم سلامت و ایمنی در سازمان بهداشت انگلستان (ECIEH) و همچنین سطح سوم بهداشت انگلستان در ایمنی مواد غذایی است و همزمان با فعالیت کاری در شهرداری تهران و شرکت های خصوصی، طی مراحل مختلف، سعی نموده تا قسمتی از مشکلات جامعه را با دانش و تجربیات، برطرف نماید. به عنوان مدیر مجموعه همیشه باور داشته و دارد هموطنان، شایسته بهترین ها در زندگی و کار هستند. انشاءاله به پشتیبانی پروردگار متعال، برای سلامت شما و عزیزان تان، تلاش خواهیم کرد

زهرا یوسف پور  yosefpor

مهندس علوم و صنایع غذایی است و به مدت ۱۰ سال کارشناس کنترل کیفیت مواد غذایی و مشاور در بخش چای، بسته بندی، خشکبار، غلات و … در صنایع و مدیر تولید بوده است. دارنده مدرک ISO و HACCEP در صنایع غذایی از شرکت MIC انگلستان است و صنایع تحت نظارت هوشمندانه و تدبیر خاص او با برنامه ریزی خط تولید، آزمایشات و کنترل مواد غذایی به بهترین شکل، محصولات خود را عرضه نموده اند، صنعت چای کشور مدیون تلاشها و پیگیری های ایشان است، او معتقد است چای ایران جزء بهترین چای های جهان هم از لحاظ طعم و عطر و هم از لحاظ بهداشتی و ایمنی و سلامت غذایی است.

سحر مستوری  mastori

کارشناس علوم و صنایع غذایی و کارشناس ارشد HSE (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) است. سابقه ۱۴ ساله در کارخانجات مواد غذایی و استانداردهای مربوطه و همچنین شرکتهای خصوصی فعال در محیط زیست و انرژی و شرکت آب و فاضلاب است. عضو سطح سوم سلامت و ایمنی در سازمان بهداشت انگلستان (ECIEH) و دارای گواهینامه HACCEP در صنایع غذایی است و فعالیت گسترده ای جهت استانداردسازی آنها و اخذ پروانه ساخت نموده است. او تهیه دستورالعمل ها و چک لیستهای کاری را ابزاری کارآمد برای کیفیت بهینه یک محصول می داند.